O centru

Nová dominanta Evropské třídy v sobě snoubí soudobou architekturu a umění. Architektonický návrh je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI.

O centru

Moderní nákupní centrum na Evropské přímo u metra Bořislavka

Nová dominanta Evropské třídy v sobě snoubí soudobou architekturu a umění. Architektonický návrh je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI.

Členitá budova umožňuje nadstandardní veřejnou prostupnost soukromým pozemkem o výměře 12 200 m² a vytváří řadu atraktivních veřejných prostor, které se společně s obchodní pasáží stávají přirozeným místem setkávání pro 100 000 obyvatel spádové oblasti.

Bořislavka Centrum se nachází na výjimečném místě Prahy 6, na Evropské ulici, na spojnicí mezi centrem Prahy a Letištěm Václava Havla, která protíná prestižní pražské čtvrti Hanspaulka, Střešovice a Ořechovka a ústí do centra šesté městské části – Dejvic.

design

Bořislavka zvítězila v soutěži Best of Reality v kategorii Nová administrativní centra

Budova Bořislavka Centrum zvítězila v soutěži Best of Reality v kategorii Nová administrativní centra a získala ocenění jako Enviromentální projekt roku. Celý objekt včetně obchodního centra Bořislavka byl navržen tak, aby splňoval certifikaci LEED v kategorii Gold.

Rozsvěcení a zhasínání venkovních světel na Bořislavce se řídí intenzitou světla dle denní doby. Umělé osvětlení v prostorách, v kancelářích a zasedacích místnostech umí detekovat přítomnost osob, a má možnost úpravy intenzity světla.

Zajímavou úsporou je nová technologie využívající rekuperaci energie při brždění výtahů. Snížit spotřebu elektrické energie při vytápění nebo chlazení umožní kombinace kvalitního zateplení budovy, větrání včetně rekuperace vzduchu, ale i využití stínění prostor textilními roletami.

Vedle vhodně zvolené sanitární techniky, která umožňuje šetřit vodou při splachování či mytí rukou, je to i chytrý sběr dešťové vody, kterou je možné dále využít třeba na závlahu květin a zeleně v budově a jejím okolí.
Samozřejmostí je důsledné třídění odpadu, a to jak v průběhu výstavby, tak při provozování objektu u nájemců obchodní části i kancelářských prostor.

Bořislavka Centrum má jednoduchý vjezd a výjezd z budovy bez zbytečné spotřeby paliva, 20 parkovacích míst s dobíjením pro elektromobily, ale i dostatečné zázemí pro cyklisty včetně šaten a prostoru pro uskladnění jízdních kol.

Více než 30 125 m² pronajímatelných kancelářských ploch třídy „A“ ve čtyřech kancelářských budovách, formovaných do nepravidelných přírodních krystalů, je zasazeno do kontinuální spodní části stavby s 9 875 m² maloobchodních prostor včetně restaurací a kaváren, které plynule přecházejí do terasových zahrad a parkových ploch na úrovni Evropské ulice.

Každá z budov má samostatný vstup z Evropské třídy, na kterou navazuje piazzetta s kavárnami, restauracemi, relaxačními a vodními plochami a dvěma vstupy do obchodní pasáže. Dech beroucí, veřejně přístupné atrium mezi budovami 01 a 02 s průchozím epifytem vystupujícím z vodní hladiny prezentuje filozofii udržitelnosti a přístup investora KKCG Group k odpovědnosti vůči životnímu prostředí.

Bořislavka Centrum je přirozeným místem setkávání místních obyvatel i zaměstnanců mnoha úspěšných českých i nadnárodních společností se sídlem na Praze 6.

Fotogalerie

Prozkoumejte Bořislavku

sleduj nás

@borislavkacentrum